Vaše nejčastější dotazy

Kdo se na škole může stát garantem soutěže OfficeArena 2017?
Garantem soutěže se může stát jakýkoliv učitel, který zaregistruje školu do soutěže a dále organizuje školní kolo soutěže. Nejčastěji je to učitel, který má blízko k informačním technologiím, ředitel či zástupce školy. Jeho role v soutěži je spíše metodická, vysvětluje pravidla soutěže a je prostředníkem mezi přihlášenými žáky a organizátory soutěže. Směřuje na něj také většina emailů s pokyny, potřebnými pro zdárný průběh soutěže.

Kde a kdy bude zveřejněno zadání školního kola?
Zadání školního kola bude zveřejněno na stránkách soutěže. Datum se včas dozvíte.

Musí škola vlastnit Office 365?
Škola nemusí pracovat v Office 365 a ani jej na škole provozovat. Část soutěže ale bude využívat systému Office 365, který bude zřízen pro potřeby soutěže organizátory a to především pro odevzdávání a hodnocení prací. Pokud škola projeví zájem, organizátoři pomohou se zřízením Office 365 na škole, případně s kvalifikovaným poradenstvím k této problematice.

Jak bude probíhat hodnocení školního kola?
Školní kolo probíhá v termínu daném pravidly soutěže a soutěžící vypracovávají zadání, které je zveřejněno na webu soutěže. Ze školy se může zúčastnit jakékoliv množství žáků, do krajského kola jsou pak garantem soutěže nominováni 2 zástupci za školu a kategorii. Práce hodnotí garant (porota v čele s garantem) a záleží jen na něm, jaké práce bude nominovat do krajského kola.

Kdo je firma K-Net a jaký je předmět její činnosti?
K-net Technical International Group s.r.o. je česká firma, úspěšně působící na trhu informačních technologií více než 20 let.
Zákazníkům pomáhá uspořádat výpočetní systémy a sítě, aby vyhovovaly jejich současným i budoucím potřebám z pohledu DOSTUPNOSTI, BEZPEČNOSTI a SPOLEHLIVOSTI v dané oblasti. Realizovali řadu úspěšných IT projektů včetně projektů podpořených evropskou unií.
Hlavním předmětem jejich činnosti jsou sofistikovaná řešení v oblasti serverových technologií a počítačových sítí, bezpečný přístup uživatelů k aplikacím kdykoliv a odkudkoliv, terminálová řešení s využitím vlastních unikátních technologií, poskytování služeb cloudového centra a ucelená nabídka služeb zahrnující technickou podporu, organizační podporu a zajištění provozu informačních technologii.
Jejich zákazníky jsou privátní firmy všech velikostí, úřady státní správy a samosprávy (města a obce), nemocnice a jiná zdravotnická zařízení, školská zařízení, apod.