V roce 2017 bylo tématem pro kategorii A uspořádání návštěvy známé osobnosti, kategorie B vymýšlela školní televizi. Projekt provázel účastníky celou soutěží až do celostátního kola.
Finále: kategorie A (základní školy)
1. místo: Mateusz Wojnarowicz
2. místo: Eva Pelikánová
3. místo: Erik Stoklasa
Finále – kategorie B (střední školy)
1. místo: Jonáš Rosecký
2. místo: Ondřej Cach
3. místo: Marie Kuželová
Více informací o ročníku 2017 najdete zde.
V roce 2016 vymýšlela ve školním kole kategorie A soutěžní odpoledne a kategorie B byla pověřena organizací maturitního plesu. V krajském kole za odměnu naplánovali výlet pro celou třídu a ve finále oba projekty prezentovali.
Finále: kategorie A (základní školy)
1. místo: Ondřej Cach – ZŠ Polabiny 1, Pardubice (Pardubický kraj)
2. místo: Mateusz Wojnarowicz – Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba (Moravskoslezský kraj)
3. místo: Klára Šenkýřová, Gymnázium České Budějovice, Česká 64 (Jihočeský kraj)
Finále – kategorie B (střední školy)
1. místo: Monika Daňková – Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě (Kraj Vysočina)
2. místo: Kristýna Šilhánová – Střední škola zemědělská a potravinářská, Klatovy (Plzeňský kraj)
3. místo: Natálie Vítová – Gymnázium Třeboň (Jihočeský kraj)
V roce 2015 se Microsoft stal generálním partnerem soutěže Prezentiáda+. Podobně jako Office Arena také Prezentiáda+ zapojovala aplikace Microsoft Office pro řešení projektových zadání, zdůrazňovala kreativitu, spolupráci a komunikační dovednosti.
- fotogalerie
- výsledky
Finále: kategorie základní školy
1. místo: Jonáš Rosecký (ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského)
2. místo: Matěj Focko (ZŠ Nižný Klátov)
3. místo: Jan Karvai (Jiráskovo gymnázium Náchod)
Speciální cena poroty: Juraj Vasek (ZŠ M.Kukučína Dolný Kubín)
Finále – kategorie střední školy
1. místo: Martin Daněk (Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě)
2. místo: Róbert Selvek (Gymnázium Park mládeže, Košice)
3. místo: Karel Kuchař (Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno)
Speciální cena poroty: Pavel Šafář (Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec)
Vítězové krajských kol soutěže Office Arena 2014
Česká republika – kategorie: Základní školy
Kraj | Soutěžící | Škola | Celkem bodů |
Jihočeský | Lukáš Mičan | Gymnázium Česká a Olympijských nadějí | 93 |
Jihomoravský | Tomáš Florus | Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov | 78 |
Karlovarský | Barbora Horichová | Základní škola JIH Mariánské Lázně, Komenského 459, p.o. | 91 |
Královéhradecký | Jan Karvai | Jiráskovo gymnázium Náchod | 92 |
Liberecký | David D. | ZŠ Vrchlického 17 Liberec | 83 |
Moravskoslezský | Michal Žůrek | ZŠ a MŠ Frýdecká Havířov – Bludovice | 91 |
Olomoucký | Jakub Hlava | Základní škola nadporučíka letectva Josefa Františka Otaslavice | 94 |
Pardubický | Veronika Zavřelová | Základní škola Polabiny 1 | 92 |
Praha | Josef Rais | Gymnázium Jana Nerudy, škola hl. m. Prahy | 93 |
Vysočina | Jonáš Rosecký | ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského 2 | 95 |
Zlínský | Marek Coufalík | Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín | 90 |
Česká republika – kategorie: Střední školy
Kraj | Soutěžící | Škola | Celkem bodů |
Jihočeský | Natálie Vítová | Gymnázium Třeboň, Na Sadech 308 | 93 |
Jihomoravský | Karel Kuchař | Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno | 78 |
Karlovarský | Barbora Horichová | Základní škola JIH Mariánské Lázně, Komenského 459, p.o. | 88 |
Královéhradecký | Petr Illner | Střední škola informatiky a služeb | 99 |
Liberecký | Pavel Šafář | Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola | 101 |
Moravskoslezský | Jan Holý | Střední odborná škola NET OFFICE Orlová, spol. s r. o. | |
Olomoucký | Lukáš Zaoral | Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola, Přerov, Denisova 3 | 96 |
Plzeňský | Kristýna Šleglová | Střední škola zemědělská a potravinářská | 54 |
Pardubický | Ladislav Glesner | Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl, T. G. Masaryka 590 | 100 |
Praha | Robert Michálek | Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha 10, V Úžlabině 320 | 96 |
Středočeský | Nikola Jandová | Obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše | 97 |
Ústecký | Jindřich Richter | SPŠ a VOŠ Chomutov | 90 |
Vysočina | Martin Daněk | Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě | 96 |
Zlínský | Monika Indráková | Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí | 81 |
Slovenská republika – kategorie: Základní školy
Soutěžící | Škola |
Matej Focko | ZŠ Nižný Klátov |
Juraj Vašek | ZŠ M. Kukučína Dolný Kubín |
Matej Hakoš | ZŠ JUH, Vranov nad Topľou |
Slovenská republika – kategorie: Střední školy
Soutěžící | Škola |
Dušan Zis | Gymnázium sv. Tomáša Akvinského, Košice |
Marek Marcinech | SOŠ Bzinská, Nové Město nad Váhom |
Róbert Selvek | Gymnázium, Park mládeže 5, Košice |
Ve čtvrtek 9. května 2013 se v Praze konalo slavnostní celostátní finále soutěže Office Arena.
Finále – kategorie základní školy
1. místo: Aneta Dufková (ZŠ Nové Město na Moravě)
2. místo: Jan Folta (Gymnázium Jana Nerudy, škola hl. m. Prahy)
3. místo: Jonáš Rosecký (ZŠ Žďár n. S., Komenského 2)
Finále – kategorie střední školy
1. místo: Dušan Zis (Gymnázium sv. T. Akvinského, Košice, Slovenská republika)
2. místo: Klára Scholleová (Gymnázium Pardubice)
3. místo: Veronika Karinčáková (Gymnázium Olgy Havlové)
Vítězům blahopřejeme!
Výsledky krajských kol – kategorie střední školy
Vítězové, kteří postupují do finále. Blahopřejeme!
Kraj | Soutěžící | Škola |
Královéhradecký kraj | Dominik Horníček | SPŠE Dobruška |
Olomoucký kraj | Štěpánka Barotová | Gymnázium Olomouc Hejčín |
Pardubický kraj | Klára Scholleová | Gymnázium Pardubice |
Liberecký kraj | Eliška Cirklová | Gymnázium Frýdlant |
Ústecký kraj | Šárka Laxová | SPŠ a VOŠ Chomutov |
Kraj Vysočina | Žaneta Lhoťanová | Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou |
Praha | Dominik Rathan | Gymnázium Jana Nerudy, škola hl. m. Prahy |
Plzeňský kraj | Lenka Harmáčková | Obchodní akademie, Plzeň |
Středočeský kraj | Alžběta Křížková | Gymnázium Nymburk |
Zlínský kraj | Ondřej Ochodnický | SOŠ Otrokovice |
Jihomoravský kraj | Karel Kuchař | Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno |
Jihočeský kraj | Emil Skříšovský | Gymnázium Česká a Olympijských nadějí, České Budějovice |
Divoká karta | Veronika Karičáková | Gymnázium Olgy Havlové |
Výsledky krajských kol – kategorie základní školy
Vítězové, kteří postupují do finále. Blahopřejeme!
Kraj | Soutěžící | Škola |
Královéhradecký kraj | Honza Tomášek | Základní škola, Česká Skalice |
Moravskoslezský kraj | Ondřej Pavlica | Všeobecné a sportovní gymnázium, Bruntál |
Olomoucký kraj | Helena Sosíková | ZŠJF Otaslavice |
Pardubický kraj | Jiří Věneček | Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl |
Liberecký kraj | Pavel Šafář | ZŠ Oblačná |
Ústecký kraj | Jana Štěpánová | ŽŠ Most, Obránců míru 2944 |
Kraj Vysočina | Aneta Dufková | ZŠ Nové Město na Moravě |
Praha | Jan Folta | Gymnázium Jana Nerudy, škola hl. m. Prahy |
Plzeňský kraj | Klára Forejtová | 10. ZŠ Plzeň |
Jihomoravský kraj | Martina Pololáníková | Základní škola a mateřská škola Dolní Loučky |
Jihočeský kraj | Martin Štacko | Gymnázium Česká a Olympijských nadějí, České Budějovice |
Karlovarský kraj | Barbora Horichová | ZŠ JIH Mariánské Lázně |
Divoká karta | Jonáš Rosecký | ZŠ Žďár n. S., Komenského 2 |
Divoká karta | Michal Bukáček | ZŠ Žďár n. S., Komenského 2 |