Microsoft účet

Co je Microsoft účet

Microsoft účet patří mezi moderní autentizační internetové metody. Umožňuje Vám bezpečně využívat služby nabízené společností Microsoft. Stačí se jednoduchým způsobem zaregistrovat, vyplnit potřebné údaje a otevře se vám svět výhod a nových možností, které svým klientům společnost Microsoft poskytuje.

Jednou z největších výhod je úložiště OneDrive s kapacitou 15 GB volného místa pro ukládání všech vašich dokumentů, fotografií a videoklipů. Úložiště OneDrive využijete v rámci soutěže Office Arena pro uložení a sdílení soutěžních prací. Podívejte se na následující návody, které Vás provedou registrací Microsoft účtu a prací s úložištěm OneDrive.

Jak získat Microsoft účet?

Účet Microsoft je e-mailová adresa, pomocí níž se za použití hesla můžete přihlásit k libovolnému programu nebo službě Microsoft, například ke službě Outlook.com, OneDrive, Xbox LIVE nebo Office Live.

Postup přihlášení k webové službě Microsoft

 • Přejděte na webovou stránku Přihlášení k účtu Microsoft nebo na libovolný web společnosti Microsoft, ke kterému se chcete přihlásit.
 • Zadejte svou e-mailovou adresu a heslo.
  -nebo-
  Je-li váš účet Microsoft již uložen na přihlašovací stránce, vyberte jej a poté zadejte heslo, pokud již není uloženo.
 • Chcete-li účet Microsoft a heslo uložit v počítači, abyste tyto údaje nemuseli znovu zadávat při každém přihlášení, zaškrtněte políčko Zůstat přihlášeni.
 • Klikněte na tlačítko Přihlásit se.

Poznámky

 1. Pokud je na stránce pro přihlášení zobrazen jiný účet Microsoft než ten, pomocí kterého se chcete přihlásit, klikněte na položku Přihlásit se pomocí jiného účtu Microsoft.
 2. Chraňte své osobní údaje. Pokud používáte sdílený počítač, například počítač ve škole nebo v knihovně, nezaškrtávejte políčko Zůstat přihlášeni.
 3. Pokud zapomenete heslo, přečtěte si téma Jak lze vytvořit nové heslo?