Bára svou naučnou stezku realizuje

I nápad ze základní školy má hlas!

Jak jistě víte, Office Arena každý rok přichází s nějakým praktickým projektem, který účastníci musí vymyslet. V ročníku 2023 účastníci kategorie A vymýšleli naučnou stezku ve svém okolí. Máme obrovskou radost, že vítězka kategorie A, Barbora Samková, svůj překrásný projekt Po stopách pardubického sportu dotáhla až do konce. Naučná stezka, kterou vymyslela, bude v Pardubicích skutečně realizována!

Jak to začalo?

Ve středu 31. května 2023 navštívil školu náměstek primátora města Pardubic pan Jakub Rychtecký s mistrem světa v běhu na lyžích panem Martinem Koukalem. Oba se zájmem zhlédli prezentaci Báry Samkové z 8. C, která zvítězila v celostátním kole soutěže Office Arena se svým projektem Po stopách pardubického sportu. Bára navrhla stezku po známých sportovních místech, která by mohla přispět k aktivitám města v cestovním ruchu.

  • oběma pánům se prezentace velmi líbila a pan náměstek Rychtecký nám slíbil, že zajistí prezentaci Barči před představiteli města, které se uskutečnilo 17. října 2023.
  • nápad a samostatná prezentace Barči ohromila vedení města (15 lidí), vedoucí odboru školství bude chtít, aby Barča prezentovala na velkém školním parlamentu, kde jsou vždy dva zástupci z konkrétní základní školy
  • tento projekt vedení města zařadí na svůj program, a snad se bude v dalším roce realizovat…. Měl by být vytvořen tým odborníků, se kterým bude Barča spolupracovat.

Kde všude se o Barče psalo?

Zde jsou články, které o Barče a její naučné stezce vyšly:

Office Arena má reálný dopad. A vy ho můžete mít s ní! Zaregistrujte se a vymyslete projekt, který opravdu změní něco kolem vás!