MOS

Soutěžící kategorie B v průběhu finále rovněž absolvují testování z certifikace MOS (Microsoft Office Specialist). V ročníku Office Arena 2024 se bude jednat o aplikaci MS Excel. Pokud se Vám podaří test složit, odnesete si tak z finále i cennou mezinárodní certifikaci, dokládající Vaši schopnost pracovat s aplikacemi sady Office.

Testy jsou v anglickém jazyce. Veškeré informace o certifikaci MOS lze nalézt na této stránce. Testování proběhne formou online testu v anglickém jazyce.

Jak vypadá MOS test?

Demoukázku testování můžete nalézt také např. na tomto videu.

Jak si zřídit účet na Certiport?

Pro testování je zapotřebí mít vytvořen a aktivován účet Certiport, který si můžete vytvořit na tomto odkazu, bez něj není možné testování provést.

Po otevření stránky pro registraci by se vám měla zobrazit tato stránka. Je možné, že bude v angličtině, v tom případě si přepněte jazyk na Czech. Dále vyplňte všechny požadované údaje. Portál Certiport bude potřebovat vaši adresu, datum narození a jiné údaje, ty povinné jsou vždy označeny červenou hvězdičkou.

Registrace na portálu Certiport

Na konci byste měli dospět k této obrazovce. Na e-mail vám přijde potvrzení o registraci. Pečlivě si zapamatujte své jméno a heslo, budete je potřebovat pro testování.

Registrace na portálu Certiport