Vaše nejčastější dotazy

Kdo se na škole může stát garantem soutěže OfficeArena 2024?
Garantem soutěže se může stát jakýkoliv učitel, který zaregistruje školu do soutěže a dále organizuje školní kolo soutěže. Nejčastěji je to učitel, který má blízko k informačním technologiím, ředitel či zástupce školy. Jeho role v soutěži je spíše metodická, vysvětluje pravidla soutěže a je prostředníkem mezi přihlášenými žáky a organizátory soutěže. Směřuje na něj také většina emailů s pokyny, potřebnými pro zdárný průběh soutěže.

Kde a kdy bude zveřejněno zadání školního kola?
Zadání školního kola bude zveřejněno na stránkách soutěže. Datum se včas dozvíte.

Musí škola vlastnit Office 365?
Škola nemusí pracovat v Office 365 a ani jej na škole provozovat. Část soutěže ale bude využívat systému Office 365, který bude zřízen pro potřeby soutěže organizátory a to především pro odevzdávání a hodnocení prací. Pokud škola projeví zájem, organizátoři pomohou se zřízením Office 365 na škole, případně s kvalifikovaným poradenstvím k této problematice.

Mohu jako koordinátor přejmenovávat automaticky vytvořené složky pro odevdávání soutěžních prací?
Při registraci školy se automaticky založí soutěžní složka školy. Po registraci žáka (studenta) se ve složce školy založí složka žáka se všemi právy žáka k této složce. Bude tedy moci do složky zapisovat, vkládat, mazat ve složce, přejmenovávat. Žák (student) vidí pouze do své složky, ostatní obsah je pro něj skrytý. Koordinátor vidí do složek všech žáků a má v nich plná práva. V žádném případě složky nepřejmenovávejte a ani je nemažte!  Zneplatníte tak přístup žáků do jejich úložišť!

Škola bude soutěžit v obou kategoriích. Musí se registrovat dvakrát?
Pokud škola soutěží v kategorii A i v kategorii B, registruje se pouze jednou. Žáci si pak příslušnou kategorii volí při registraci.

Kdo je firma K-Net a jaký je předmět její činnosti?
K-net Technical International Group s.r.o. je česká firma, úspěšně působící na trhu informačních technologií více než 20 let.
Zákazníkům pomáhá uspořádat výpočetní systémy a sítě, aby vyhovovaly jejich současným i budoucím potřebám z pohledu DOSTUPNOSTI, BEZPEČNOSTI a SPOLEHLIVOSTI v dané oblasti. Realizovali řadu úspěšných IT projektů včetně projektů podpořených evropskou unií.
Hlavním předmětem jejich činnosti jsou sofistikovaná řešení v oblasti serverových technologií a počítačových sítí, bezpečný přístup uživatelů k aplikacím kdykoliv a odkudkoliv, terminálová řešení s využitím vlastních unikátních technologií, poskytování služeb cloudového centra a ucelená nabídka služeb zahrnující technickou podporu, organizační podporu a zajištění provozu informačních technologii.
Jejich zákazníky jsou privátní firmy všech velikostí, úřady státní správy a samosprávy (města a obce), nemocnice a jiná zdravotnická zařízení, školská zařízení, apod.