Kategorie A: Obecné zadání krajského kola

Název soutěžního projektu: Oslavy 100 let od vzniku republiky

V říjnu příštího roku uplyne přesně 100 let od vzniku samostatného Československa. Jak tuto událost oslaví Vaše město? Co se dělo v osudové dny října 1918? A co se vlastně stalo s posledním českým a slovenským monarchou, Karlem I.?

Ve školním kole jste již k tomuto tématu některé dokumenty zpracovali – např. brožuru o událostech října 1918 v aplikaci Microsoft Office Word, tabulku s výsledky ankety v aplikaci Microsoft Office Excel nebo prezentaci o osudech Habsburků v aplikaci Microsoft Office PowerPoint. V krajském kole soutěže budete na školní kolo tematicky navazovat, opět se bude týkat 100 let od vzniku Československa.

V krajském kole letošního ročníku soutěže Office Arena budete zpracovávat několik úkolů z aplikací Word, Excel, PowerPoint a OneNote Online. Část úkolů bude zadána podobně jako tzv. kreativní úkoly ve školním kole, bude tedy řečeno, jakého cíle má Vaše práce dosáhnout, ale konkrétní prostředky necháme na Vás. Např. bude řečeno, že máte za úkol vytvořit pozvánku na večírek. U každého úkolu se pak bude hodnotit následující:

  • estetický a celkový dojem, originalita
  • složitost a využité funkce
  • funkčnost (tedy do jaké míry naplňuje vaše práce cíl úkolu – cílem pozvánky je někoho někam pozvat, musí zde tedy být uvedeny podstatné údaje a práce musí celkově působit graficky upraveně; cílem např. tabulky s rozpočtem je přehledně zobrazit data o příjmech/výdajích a potřebné mezivýpočty)

K řešení úkolů se Vám může hodit kromě velmi dobrých znalostí balíku Microsoft Office také znalost těchto konkrétních nástrojů:

  • V části Microsoft Office Word: úpravy vzhledu stránky, vkládání obrazců a textových polí.
  • V části Microsoft Office Excel: práce s finančními funkcemi, úprava číselného formátu buňky (vč. tvorby vlastního), ověřování dat v tabulce.
  • V části Microsoft Office PowerPoint: práce s oddíly, animace.
  • V části Microsoft Office OneNote Online: práce se vzhledem stránky, multimédia.

Termíny

  • krajská kola se uskuteční v druhé polovině března 2018. Konkrétní termín pro svůj kraj můžete zjistit zde
  • celostátní kolo pro postupující se pak uskuteční 27. 4. 2018 v Praze

Těšíme se na Vás v krajském kole! V mezičase nezapomeňte sledovat náš web či facebook.

Tým Office Areny 2018