Kategorie B: Obecné zadání krajského kola

Název soutěžního projektu: Oslavy 100 let od vzniku republiky

V říjnu příštího roku uplyne přesně 100 let od vzniku samostatného Československa. Jak tuto událost oslaví Vaše město? Co se dělo v osudové dny října 1918? A co se vlastně stalo s posledním českým a slovenským monarchou, Karlem I.?

Ve školním kole jste již k tomuto tématu některé dokumenty zpracovali – např. almanach Vašeho města v aplikaci Microsoft Office Word, tabulku sčítání lidu v aplikaci Microsoft Office Excel nebo prezentaci o osudech Habsburků v aplikaci Microsoft Office PowerPoint. V krajském kole soutěže budete na školní kolo tematicky navazovat, opět se bude týkat 100 let od vzniku Československa.

V krajském kole letošního ročníku soutěže Office Arena budete zpracovávat několik úkolů z aplikací Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Část úkolů bude zadána podobně jako tzv. kreativní úkoly ve školním kole, bude tedy řečeno, jakého cíle má vaše práce dosáhnout, ale konkrétní prostředky necháme na vás. Např. bude řečeno, že máte za úkol vytvořit pozvánku na večírek. U každého úkolu se pak bude hodnotit následující:

  • estetický a celkový dojem, originalita
  • složitost a využité funkce
  • funkčnost (tedy do jaké míry naplňuje vaše práce cíl úkolu – cílem pozvánky je někoho někam pozvat, musí zde tedy být uvedeny podstatné údaje a práce musí celkově působit graficky upraveně; cílem např. tabulky s rozpočtem je přehledně zobrazit data o příjmech/výdajích a potřebné mezivýpočty)

V krajském kole se Vám k řešení úkolů může hodit kromě velmi dobrých znalostí balíku Microsoft Office také znalost těchto konkrétních nástrojů:

  • V části Microsoft Office Word: hromadná korespondence, vkládání obrazců a textových polí, pokročilé formátování textu.
  • V části Microsoft Office Excel: práce s tabulkou pro analýzu dat, pokročilá práce s podmíněným formátováním, ověřování dat v tabulce.
  • V části Microsoft Office PowerPoint: vkládání multimediálního obsahu, práce s předlohami snímků, práce s náhledy.
  • V části Microsoft Office OneNote Online: práce s obrázky a výřezy obrazovky, značky.

Termíny

  • krajská kola se uskuteční v druhé polovině března 2018. Konkrétní termín pro svůj kraj můžete zjistit zde
  • celostátní kolo pro postupující se pak uskuteční 27. 4. 2018 v Praze

Těšíme se na Vás v krajském kole! V mezičase nezapomeňte sledovat náš web či facebook.

Tým Office Areny 2018